|

Wasze hity

KEI

Od soboty 20 marca do 28 maja kina są zamknięte

W związku z pandemią COVID-19, rząd zdecydował o ponownym zamknięciu wszystkich kin.

Planowane ponowne otwarcie kin od 29 maja..

Rozstanie

Jodaeiye Nader az Simin
Reżyseria: Asghar Farhadi

Repertuar filmu "Rozstanie" w Poznaniu

Brak repertuaru dla filmu "Rozstanie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Rozstanie
Tytuł oryginalny: Jodaeiye Nader az Simin
Czas trwania: 123 min.
Produkcja: Iran , 2011
Premiera: 7 października 2011
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Asghar Farhadi
Obsada: Sarina Farhadi, Leila Hatami, Peyman Moadi

Okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi podbija teraz światowe festiwale.

"Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly?", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

W "Rozstaniu" widz od pierwszych scen zostaje wciągnięty w skomplikowaną sytuację rodzinną.
Uczestniczy w grze o prawdę, która odsłania się stopniowo, ale nigdy do końca. (...)
Film po prostu znakomity.
Tadeusz Sobolewski, "Gazeta Wyborcza"

Wybitny film.
Małgorzata Sadowska, "Przekrój"

Uniwersalny w swoim przesłaniu, świetnie obsadzony i zagrany (...). Owacje na stojąco, najlepszy film Berlinale 2011.
Anna Serdiukow, Stopklatka.plŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1037 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Rozstanie

Wasze opinie

ziggy 8. marca 2012, 23:47

Wrocilem wlasnie z kina. Polecam dla normalnych - nie lubiących się egzaltowac "po" (jak Zigi Gibi i patti). Kawal dobrego kina, a Irańskie akcenty to raczej smaczek (chociaż bardzo przyjemny) niż kwintesencja. Temat bardzo uniwersalny. Film uderza w patriarchalny model rodziny i akurat nas, Polaków, ktorzy się w tej materii znajdujemy często bliz\ej Iranu niż Europy zachodniej, powinno to zainteresowac. Mowienie o uczuciach i niemożnośc wyartykulowania uczuc - ta polityka, ktora czesto bywa uprawiana w związkach, choc nikt sie do tego nie przyzna...

Zibi Gibi 19. lutego 2012, 17:08

Jak czytam te wasze opinie, to myślę, że nikt niczego nie zrozumiał z tego filmu, poza jakimś ładunkiem emocjonalnym, który niewątpliwie niesie ze sobą ten film. Al eprzecież bohaterem tego filmu jest ta młodziutka dziewczyna, przed którą nagle w bezlitosny sposób obnażony zostaje świat ideałów i cały świat dorosłych. I ta genialna ostatnia scena - niewinność zmuszona do dokonania niemożliwego wyboru pomiędzy złem a złem.

aisha 18. lutego 2012, 23:27

Świetny! mam nadzieję, że zgarnie Oscara, bo zasłużył

gacek 6. lutego 2012, 14:12

rewelacyjny film, warto

Ana 5. lutego 2012, 10:28

Znakomity film. Pędzące wydarzenia, gęstniejące emocje, uwikłanie bohaterów i próby docierania do prawdy. Cena tej prawdy i łzy kłamstwa niewinnej, ale bezgranicznie kochającej ojca córki. Wszystko wiruje w bohaterach każda ich decyzja: Boga się nie okłamie, jedna z bohaterek nie złoży fałszywej przysięgi na Koran. Tego się nie robi - nigdy. Niesamowity film...

mama 2. lutego 2012, 0:35

obejrzałam kilka miesiący temu- myślę o nim do dzisiaj.To jest dobre, mocne kino, ale byłam z córkami studentkami i one nie rozumiały rozterek bohaterów. Zakończenie zaskakujące i choć nikt nie ginie, to ludzie siedzą ze łzami w oczach, długo siedzą , polecam

jaroslaff 7. stycznia 2012, 21:39

bylem dzisiaj,,, film CUD REWELACJA choć kultura Iranu moze irytować nas eurpejasow, kuriozalne sądy, wszsytkie babki w chustach lub czarnych habitach, No ale temat ponadczasowy: separacja, rozpad życia, ludzi: i ile my tu tego mamy. konstrukcja jak u szekspira: malżenstwo sie rozstaje, starszy ojciec rozstaje sie ze swiadomym zyciem, corka z mitem rodziny, matka z dzieckiem, mąż tej matki w ciąży z godnym zyciem, matka w ciązy ze swoim dzieckiem, wczesne poronienie, matka z Iranem-chce wyjechać, rodzina z hierarchią, sąd z logiką, rodzina z nadzieją etc. jest tego pełno... zagrane czysto, fajnie sfilmowane. czyli zloty niedzwiedz, tym bardziej ze o ile pamietam to rezyser ma klopoty w Iranie,

iwa 6. listopada 2011, 18:13

a ja nie życzę sobie wielu filmów na poziomie, o którym poniżej, bo to uderzy w nas....

gerry 2. listopada 2011, 0:12

Największy kryzys przeżywa kultura osobista niejakiej (bądź niejakiego) patti. Życzę dużo wybitnych filmów na poziomie, który reprezentujesz.....

Szy 30. października 2011, 18:39

świetne kino - prosta historia, genialnie opowiedziana i poruszająca do głębi

Riki 25. października 2011, 12:30

Moim zdaniem to rewelacyjny film, ze względu na wspaniałe kreacje aktorskie. Od początku do końca emocje bohaterów udzielają się widzowi, a fabuła tak wciąga, że do ostatniej linijki napisów liczyłam na kontynuację akcji. Polecam, zwłaszcza tym, którzy interesują się kulturą innych narodów.

sony 18. października 2011, 11:38

"Nie wiem kim jest p. Sobolewski, który dostrzegł w filmie jakąś skomplikowaną sytuację, ale chyba jakimś mało inteligentnym tępakiem. "
A czy można byc inteligentnym tępakiem? Obrzucając innych inwektywami, szczegolnie w tak nieudolny sposob, nie wystawia się sobie najlepszego świadectwa. Wykazywanie się niewiedzą takze nie dodaje autorytetu. Szczególnie w konfrontacji uznanymi krytykami w Polsce.

iwa 17. października 2011, 20:21

Film bardzo dobry, po prostu, a suspens- rzeczywiście nikt nikogo nie zabił, oprócz tego, ze wszyscy zabijają się nawzajem....i wcale nie musi to być Iran....

zocha 16. października 2011, 15:53

Wspaniałe inteligentne kino!!

himilsbach 14. października 2011, 20:26

Pewnie patti ma na mysli kac vegas oraz glupi glupszy, ostatecznie pila 4.
Daje 10

krzyś 10. października 2011, 16:31

Bardzo dobry. Szczególnie jeśli ma się choćby podstawową wiedzę na temat współczesnego Iranu. Wymaga może nieco wyczucia i umiejętności wychwycenia niuansów, zarysowanych w tle. Przypominiał mi nieco filmy Kieślowskiego.

Alicja 9. października 2011, 14:56

niestety rozczarowanie :-(

patti 8. października 2011, 23:35

Film przeciętny.

Nie wiem kim jest p. Sobolewski, który dostrzegł w filmie jakąś skomplikowaną sytuację, ale chyba jakimś mało inteligentnym tępakiem.

Film przewidywalny, bez suspensu.

A ciekawe czy ta p. Sadowska w ogóle widziała ten film. Bo jeżeli tak, to no pewno nie widziała filmów wybitnych.

Na koniec krótka refleksja. Kultura, a w tym kino przeżywają olbrzymi kryzys. To miał być najlepszy wybór kina na sobotni wieczór w całym Krakowie. A tu takie byle co.

Dodaj nowy komentarz Rozstanie

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

7 maja

Zapowiedzi

14 maja
28 maja
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin