poznan.repertuary.pl
Film

Wielki Gatsby

The Great Gatsby
Reżyseria: Baz Luhrmann

Repertuar filmu "Wielki Gatsby" w Poznaniu

Brak repertuaru dla filmu "Wielki Gatsby" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wielki Gatsby
Tytuł oryginalny: The Great Gatsby
Czas trwania: 142 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 17 maja 2013
Dystrybutor filmu: Warner

Reżyseria: Baz Luhrmann
Obsada: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Joel Edgerton

 Nowa kinowa adaptacja powieści F. Scotta Fitzgeralda pt. „Wielki Gatsby” jest dziełem niezwykle pomysłowego scenarzysty, producenta i reżysera Baza Luhrmanna. W adaptacji tej filmowiec łączy swój charakterystyczny styl tworzenia obrazu i dźwięku oraz sposób budowania opowieści w trzech wymiarach, przedstawiając obraz barwnej epoki jazzu, który jest wierny tekstowi Fitzgeralda, a zarazem aktualny i dzisiaj. W tytułową postać wcielił się Leonardo DiCaprio.

Film Wielki Gatsby przedstawia losy niedoszłego pisarza Nicka Carrawaya, który opuszcza Środkowy Zachód i przybywa do Nowego Jorku wiosną 1922 roku, w epoce upadającej moralności, połyskliwego jazzu, królów przemytu alkoholowego i szybujących w górę akcji. Podążając za swoim amerykańskim snem, Nick zamieszkuje w sąsiedztwie tajemniczego, urządzającego liczne przyjęcia milionera Jaya Gatsby’ego, po drugiej stronie zatoki, nad którą mieszka jego kuzynka Daisy wraz ze swym żądnym romansów, arystokratycznym mężem Tomem Buchananem. Nicka pochłania czarujący świat niezwykle zamożnych ludzi, ich iluzji, miłości i kłamstw. Obserwując go od środka i z zewnątrz, Nick pisze opowieść o niemożliwej miłości, snach nie na sprzedaż oraz wysokooktanowej tragedii i stawia przed nami lustro, w którym widzimy odbicie naszej współczesności.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 685 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wielki Gatsby

Wasze opinie

Monika 27. czerwca 2013, 22:13

Bardzo dobry film! Zrobiony z pompą! do tego absolutnie rewelacyjnie dobrana muzyka! Bardzo polecam! Bardzo!

zet 27. czerwca 2013, 11:07

Film rewelacyjny! Niesamowite emocje, wspaniała historia! Polecam. Napewno zbacze jeszcze nie jeden raz!

zuza 12. czerwca 2013, 7:15

maćkowi się nie podobało.

a 8. czerwca 2013, 20:02

dno

toru 6. czerwca 2013, 12:39

Adaptacja powieści przeniesiona została na ekran z wielkim rozmachem godnym Hollywood.
Mało który film potrafi przenieść widza w inny świat. Gatsby potrafi! Zdjęcia cudowne, muzyka niesamowita, gra Leo kapitalna! Jestem dzień po filmie, a jeszcze czuję jego atmosferę. Kto zobaczył film, na pewno sięgnie po soundtrack. Ten film to 140 minut dobrze opowiedzianej historii, pełnej tajemnic i ciekawych postaci.

Meliska 4. czerwca 2013, 12:05

Ciekawy film, inny niz wszystkie. Bardzo dobrze
przedstawiony klimat, urokliwy. W swoim rodzaju. Polecam!

Kamila 3. czerwca 2013, 8:45

Bardzo polecam, super film, muzyka też wspaniała

Marta 2. czerwca 2013, 21:12

Jeśli ktoś pisze, że się wynudził, to chyba nie zrozumiał tego filmu! A film jest piękny, głęboki, o życiu, ludziach...nie ważne są czasy, prawda jest tylko jedna...film zrobiony po mistrzowski, bardzo klimatyczny. Świetna muzyka, zdjęcia, aktorzy. Film zmusza do refleksji nad życiem. Ja wyszłam z kina w ciszy, poruszona, nie wiedząc co powiedzieć. Polecam. Polecam. Polecam!!!!

Mariposa 1. czerwca 2013, 21:06

A jednak miło sie to ogląda. Film jak teledysk, rozmach dekoracji i kostiumow (charakterystyczny styl reżysera), świetna muzyka. Nie żałuje, choć recenzje rożne.

marekT 30. maja 2013, 21:38

Parę fajnych ujęć, szczególnie lata 20 przedstawione jak w kreskówce....ale generalnie nudny film i mało ciekawy, dłużył się.

Tess 22. maja 2013, 14:23

Sama fabułanie nie wciągnęla mnie zbyt mocno (wcześniej nie czytałam książki Fitzgeralda ani nie widziałam Wielkiego Gatsbiego z Redfordem z 1974, więc nie miałam pojęcia o czym film będzie). Natomiast podobała mi się sama realizacja filmu. Pomysł na przedstawienie Nowego Jorku w 1922 roku, kostiumy no i muzyka - świetna muzyka! Dla mnie ścieżka dzwiękowa tak samo rewelacyjna, jak muzyka z "Romea i Julii" - filmu tego samego reżysera (Baz Luhrmann), co "Wielki Gatsby" z 2013 roku. Reasumując - polecam ale bardziej dla klimatu, czyli dla muzyki, scenografii i kostiumów.

bart 21. maja 2013, 15:56

Film dla paris hilton. Kolejny gniot usa.

KRYTYK FILMOWY 20. maja 2013, 20:24

Jestem zawiedziony, spodziewałem się czegoś więcej, szczególnie po ścieżce dźwiękowej. Muzyka była wręcz okropna w tym filmie i zabiła cały klimat lat 20 XX wieku. Jakieś komiczne kościelne organy i brzmienie bardziej z kiepskiego klubu niż z okresu prohibicji. Totalna porażka, z wyjątkiem kilku kawałków. Wielki Gatsby ma potencjał, który tu został rozmieniony na drobne i przynudzał. Tą historię można byłoby równie dobrze zrobić w dzisiejszych realiach i przy okazji jej tak nie zepsuć. Miało być super, a wyszedł średni film i nawet gra dobrych aktorów tu nie pomaga.

Ps. Scena gdy Leonardo DiCaprio łapie od tył Carey Mulligan nawet mnie rozbawiła, bo wystarczyło rozłożyć ręce i byłoby jak w Titanicu :D
Podkreśla to jak słabo mnie ten film wciągną w historię, która przedstawiona w inny sposób jest bardzo interesująca.

robson02 20. maja 2013, 9:15

Nastawiony na wspaniały obraz i wyśmienity dźwięk, który zauroczył mnie podczas zwiastunów wyświetlanych w kinach Cinema city.
Niestety seans na który kupiłem dwa bilety za kwotę 50 zł nie był w żaden sposób filmem na który zostałem zaproszony przez kino. Film został puszczony bez ścieżki dźwiękowej na której było słychać tylko hałas i miernej jakości dźwięk mono.
Jaya-Z, który miał duży wkład muzyczne w ten wspaniały film był w ogóle nie odczuwalny a wręcz okropny!
Przez to był nudny a czas spędzony w kinie, stracony. Sala kinowa prawie wypełniona, kilka osób w trakcie seansu wyszło z kina i ja nie mogłem doczekać się końca by opuścić fotel po 140 minutach filmu. A od kilku już tygodni 15 minutach reklam i 10 minutach zwiastunów filmowych!! W sumie prawie 30 minut oczekiwania na seans.
I za co płacimy kupując bilet?
Za reklamy i często bywa, że za złej jakości seansy spowodowane brakiem kontroli przez pracowników kina. Czy to zły dźwięk, czy złej jakości obraz, przesunięty obiektyw, który uniemożliwia nam w pełni odczytania napisów. Nie pominę też faktu trzepania przez obsługę kina foteli z okruchów i resztek jedzenia pozostawionych przez widzów, co powoduje głęboko wyczuwalny dyskomfort i złe samo poczucie osób uczulonych na brud i kurz!
Dla mnie film " Wielki Gatsby " przez brak wspaniałej w tym filmie ścieżki dźwiękowej nie był filmem na jaki czekałem i chciałem obejrzeć!!!!!
Może wam się uda i przeczytam o tym w recenzjach ;-)

Ewa 19. maja 2013, 20:44

można umrzeć z nudów...

Gość 19. maja 2013, 6:31

Rewelacyjny film zrobiony z rozmachem a przy tym nie tracący po drodze istotnych treści i przesłania. Interesująca scieżka dźwiękowa i zankomita obsada. Kostiumy i scenografię trzeba po prostu zobaczyć na dużym ekranie. Tak jak my to widzimy , widziałby pewnie oszołomiony Nick Carraway i Luhrman świetnie pokazał jaki to był świat, czyli Roaring Twienties.

agness 17. maja 2013, 12:27

Film b.dobry, czułam się przeniesiona w atmosferę lat 20-tych XX w. świetne zdjęciam świetne ujęcia, polecam..

Dodaj nowy komentarz Wielki Gatsby

Twoja opinia o filmie: