poznan.repertuary.pl
Film

Dune: Part Two


Directed by: Denis Villeneuve

Cinema program "Dune: Part Two" in Poznań

No showtimes for movie "Dune: Part Two" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Diuna: część druga
Original title: Dune: Part Two
Runtime: 166 min.
Production: USA/Kanada , 2024
Category: adventure
Release Date: 29 February 2024
Distribution: Warner

Directed by: Denis Villeneuve
Cast: Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson

Nagradzany twórca Denis Villeneuve przedstawia dalszy ciąg sagi o Diunie w filmie "Diuna: Część druga". Jest to następna odsłona serii na podstawie słynnej powieści Franka Herberta "Diuna" z poszerzoną obsadą gwiazd z całego świata. Film produkcji Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures to wyczekiwana kontynuacja nagrodzonej sześcioma Oscarami "Diuny" z 2021 roku.

Wielkoekranowa epopeja, będąca adaptacją uznanego bestsellera Franka Herberta pod tytułem "Diuna", powraca z dotychczasowymi i nowymi gwiazdami, wśród których znaleźli się nominowany do Oscara Timothée Chalamet (Wonka, Tamte dni, tamte noce), Zendaya (Spider-Man: Bez drogi do domu, Malcolm i Marie, Euforia), Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Dead Reckoning), nominowany do Oscara Josh Brolin (Avengers: Koniec gry, Obywatel Milk), nominowany do Oscara Austin Butler (Elvis, Pewnego razu… w Hollywood), nominowana do Oscara Florence Pugh (Czarna Wdowa, Małe kobietki), Dave Bautista (filmy z cyklu Strażnicy galaktyki, Thor: Miłość i grom), nagrodzony Oscarem Christopher Walken (Łowca jeleni, Lakier do włosów), Stephen McKinley Henderson (Płoty, Lady Bird), Léa Seydoux (seria James Bond i Zbrodnie przeszłości) oraz Stellan Skarsgård (cykl Mamma Mia!, Avengers: Czas Ultrona), nominowana do Oscara Charlotte Rampling (45 lat, Assassin’s Creed) i laureat Oscara Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi, Luci i Desi).

"Diuna: Część druga" ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Villeneuve wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał we współpracy z Jonem Spaihtsem, opierając się na powieści Herberta. Producentami filmu są Mary Parent, Cale Boyter, Villeneuve, Tanya Lapointe i Patrick McCormick. Producentami wykonawczymi są Josh Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert, zaś Kevin J. Anderson pełni funkcję konsultanta kreatywnego.

Villeneuve ponownie współpracuje z twórcami "Diuny": z nagrodzonym Oscarem operatorem Greigiem Fraserem, z nagrodzonym Oscarem scenografem Patrice’em Vermette’em, z nagrodzonym Oscarem montażystą Joe Walkerem, z nagrodzonym Oscarem specjalistą do spraw efektów wizualnych Paulem Lambertem i z nominowaną do Oscara projektantką kostiumów Jacqueline West. Laureat Oscara Hans Zimmer powtórnie skomponował podkład muzyczny.

"Diunę: Część Drugą" kręcono w Budapeszcie, Abu Zabi, Jordanii i we Włoszech.


Average rate: 2.0
rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0
175 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Diuna: część druga on IMDb

Movie trailer: Dune: Part Two

Your comments

Arnidis 25. April 2024, 6:41

Bardzo dobry dla tych co widzieli część pierwsza i lubią SF. Dla pozostałych? Może nudzić.

Aa 10. April 2024, 17:47

Wizualnie piękny i .. to by było na tyle. Beznadzieja. Wojenna moda na sukces. Stracone 3h życia.

Marko 26. March 2024, 16:49

Doskonały film. Polecam!

Franek 10. March 2024, 20:14

Bardzo mi się podobał, warto zobaczyć.

Add new comment Dune: Part Two

Your opinion about the movie: