poznan.repertuary.pl
Film

Silence


Directed by: Martin Scorsese

Cinema program "Silence" in Poznań

No showtimes for movie "Silence" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Milczenie
Original title: Silence
Runtime: 161 min.
Production: Włochy/Meksyk/Japonia/USA , 2016
Category: drama / history
Release Date: 17 February 2017
Distribution: Gutek Film

Directed by: Martin Scorsese
Cast: Adam Driver, Liam Neeson, Andrew Garfield

Inspired by real events, and executed with an extraordinary flourish latest film creator of "The Wolf of Wall Street," "The Departed" and "Goodfellas." For thirty years the outstanding director Martin Scorsese was preparing an adaptation of a long time it fascinating, the famous novel Shūsaku Endō. Thirty years after "Mission" has brought another film masterpiece showing people living in a time of great tensions and religious conflicts. Starring Andrew Garfield ( "Pass survivors"), Adam Driver ( "Paterson", "Star Wars: Resurrection Power") and Liam Neeson ( "Taken").

XVII century. Two young Jesuit defeats thousands of kilometers to secretly enter Japan, where he goes to a ruthless fight with Christianity. Missionaries are seeking their teacher - famous for its courage priest rumored that he renounced the Catholic faith and became a Buddhist monk. What you will experience, they will issue their survival skills, as well as everything, what they believe, for the most severe test.

"Silence" is the strongest and the most personal film in the career of Martin Scorsese. American creator seeks answers about the essence and meaning of religion, as well as fidelity to his convictions in a world where you pay for it the highest price.Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
77 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Milczenie on IMDb

Movie trailer: Silence

Your comments

Ararat 15. November 2017, 10:21

niestety czuje się, że znaczna część recenzentów pisze opinie ugruntowane w lokalnym, płytkim katolicyzmie i charakterystycznej dla niego koncepcji "wiary"; dla mnie to raczej film psychologiczny i raczej nie o prześladowaniu chrześcijan w Japonii ile uniwersalnych ludzkich dramatach, konfliktach sumienia, wzorców... Ważny film, jeżeli potrafimy się zmusić do otwarcia i skupienia na czymś poza samymi sobą.

PG 3. April 2017, 6:29

Nuda ... nuda ... nuda. Jakie arcydzieło ??? Szkoda nie tylko pieniędzy ... ale przede wszystkim CZASU na takie filmy ... ziewaniem można by zjeść ekran. Aż się chce wyjść z kina ...

mARTIN 26. March 2017, 17:33

ARCYDZIEŁO !!!

clint 26. March 2017, 17:17

Genialny film,lecz nie polecam go lewusom itp bezmózgowcom

Dorota 15. March 2017, 11:37

Dobry film, trzyma w napięciu i porusza aspekty wiary, moralności, trudnych wyborów, kompromisów. Mimo długiego czasu trwania, nie zauważa się tego. Dba o szczegóły, pobudza wyobraźnię widza. Obraz ponadczasowy. Polecam.

KRkowianka 9. March 2017, 22:46

Mocne, mocne kino.Dużo znaków zapytania,żadnej p)odpowiedzi ... MS mocuje się z Absolutem.

Danuta B. 9. March 2017, 12:01

Arcydzieło, nie film komercyjny. Nastawionych na rozrywkę może rozczarować. Ludzie wychodząc z kina milczeli. Nie zmęczyło mnie nic pomimo, że film jest długi i grany był w moim kinie późno. Pójdę drugi raz.

Danuta B. 9. March 2017, 8:29

Film poważny, długi i pozornie bez akcji charakterystycznych dla wielu współczesnych produkcji i pod tym względem nie spełni oczekiwań widzów nastawionych na rozrywkę czy zabawę. Jednak jest to trochę kino akcji. Film jest - moim zdaniem - wielkim dziełem, ale nie jest to film komercyjny. Portugalscy jezuici opuszczają Portugalię w poszukiwaniu znanego apostaty - ojca Ferreiry (Liam Neeson), który zniknął bez śladu gdzieś w Japonii. Podobno Ferreira wyparł się Chrystusa i Jego nauczania podczas tortur... "Ciężar Twojego milczenia jest straszny" - modli się ojciec Rodrigues...Film długi i oglądany późno, a trzymał mnie w w napięciu ogromnym. Chyba ciekawszy jest dla ludzi, dla których wiara jest ważna, ale pewnie inni koneserzy kina i problemów niezwykłych nie zniechęcą się. Po zakończeniu filmu - widzowie wychodzący milczą długo. Jest o czym myśleć. Pójdę na film drugi raz.

H 6. March 2017, 15:51

Poważne dzieło. Nie jest to typowa banalna, efekciarska amerykańska produkcja.

hub 6. March 2017, 0:12

Dzieło.

Agnieszka 5. March 2017, 14:29

Arcydzieło. Wspaniałe plenery. Znakomita gra aktorów.Decyzje najwyższej próby. Skłania do refleksji, podróży w głąb siebie. Przygoda dla oczu i ducha. Niezapomniany. Milczenie najwyższej próby. Zdecydowanie sugeruję zobaczcie!
A Ci, którzy zniechęcają to Ci, co przez całe życie chcą się bawić wyłącznie w ciuciubabkę i pozostawać w "zamkniętym pokoju".

Krystyna 4. March 2017, 16:42

Długi,wiele drastycznych scen ale nie mogę przestać o nim myśleć! Zdecydowanie dla ludzi myślących,zastanawiających się nad wartościami, sensem życia.Polecam!

Syla 3. March 2017, 22:24

Dno totalne,jesteśmy z siostrą kinomaniakami,oglądamy prawie wszystkie filmy,które wchodzą,ale wiekszego dna nie ogladałyśmy. Nuda nuda i jeszcze raz NUDA,wytrzymałyśmy jedynie 40 minut po czym wyszłyśmy z kina,zmarnowany czas i pieniądze. Może film miałby jakieś przesłanie,gdyby był ciekawie nakręcony,jakie plenery,to było tak sztuczne,że az żal. Poza tym,myślał by kto,że wszyscy ci Japończycy po angielsku śmigają. Ludzie nie chodźcie na to,tragedia!

Ata 27. February 2017, 22:34

Piękne plenery, wspaniałe zdjęcia i historia, która chodzi za widzem długo po wyjściu z kina. Bardzo dobry film, jeden z tych, których się nie zapomina.

wlodek 27. February 2017, 8:33

Film nie najlepszy. Bardziej przeżywałem sceny deptania w Shogunie niż tutaj. Najważniejszy problem bohatera w zasadzie nie był problemem z punktu widzenia wiary. Musiał zrobić to co zrobił - inaczej nie byłby chrześcijaninem.
@Marek - Zgłęb temat, a nie powtarzaj pierwszej przeczytanej informacji. Cytat z http://www.bbc.com/news/magazine -24864587 :"We are starting a research project with several universities worldwide on this topic and there we start with a guess of 7-8,000 Christians killed as martyrs each year."

Marek 26. February 2017, 15:05

Co roku 170 000 chrześcijan jest zabijanych na świecie tylko za wiarę (liczba obejmuje tylko udokumentowane przez ONZ przypadki). Wszystkie pozostałe religie razem wzięte nie mają tyle ofiar. Więc nie piszcie że temat abstrakcyjny.

jaro 25. February 2017, 11:47

nareszcie film,
wolny
oparty na słowie,
oparty na myśli
trwa 3 godziny
jest wspaniale
polecam wolnym
myślicielom,
szybkim absolutnie nie
nie ma akcji,
pieknie
jaro

n 23. February 2017, 13:03

Nudny. Może się podobać..skrajnej prawicy. Przyśladowanie Chrześcijan.. proszę Was. Czy nikt nie pamięta o Inkwizycji w tym okresie w Hiszpani i Portugali?

mario 23. February 2017, 10:28

zero akcji lekko nudnawy i rozwleczony.
Film raczej nie na ekrany kin.Szkoda kasy i czasu

Anita 22. February 2017, 7:13

dobry film, warto zobaczyć

Add new comment Silence

Your opinion about the movie: