poznan.repertuary.pl
Film

Lekcje harmonii

Uroki Garmonii
Reżyseria: Emir Baigazin

Repertuar filmu "Lekcje harmonii" w Poznaniu

Brak repertuaru dla filmu "Lekcje harmonii" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Lekcje harmonii
Tytuł oryginalny: Uroki Garmonii
Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Kazachstan / Niemcy , 2013
Gatunek: dramat
Premiera: 2 maja 2014
Dystrybutor filmu: Art-House

Reżyseria: Emir Baigazin
Obsada: Timur Aidarbekov, Aslan Anarbayev, Mukhtar Andassov

Znakomicie przyjęty przez publiczność i krytykę w konkursie MFF w Berlinie w 2013 r., gdzie zdobył Srebrnego Niedźwiedzia za wybitny wkład artystyczny w kategoriach zdjęć, montażu, muzyki, kostiumów oraz scenografii. Film zyskał również uznanie i nagrody na festiwalu w Warszawie oraz Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

W trakcie badania lekarskiego 13-letni Aslan zostaje upokorzony przed swoimi kolegami. Incydent uruchamia ukryte zaburzenie osobowości. Gnębiony poczuciem niższości ma obsesję czystości i dążenia do perfekcji, a także kontrolowania wszystkiego wokół. Powoduje to coraz trudniejsze sytuacje, jako że chłopiec mieszka z babcią w kazachskiej wiosce. Jednym z jego prześladowców jest Bolat, wymuszający haracz od młodszych dzieci. Reżyser rysuje obraz zderzenia jednostki i mechanizmów marginalizacji i przemocy, opowiadając historię chłopca, który ma odwagę stawić im opór, choć może to doprowadzić do jego zguby.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 4 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Lekcje harmonii

Wasze opinie

Agnieszka 4. maja 2014, 21:30

Film inny ale ciekawy ukazujący też biedę w kazachskiej wiosce oraz trudności z wyrażaniem uczuć, a także pokazujący mechanizmy którymi rządzi się kazachski świat, szkoła, wymiar sprawiedliwości i w tym wszystkim zaplątani chłopcy jeszcze dzieci choć niejednokrotnie muszą żyć jak dorośli. Film naturalistyczny, bez muzyki ale słyszalny w swej wymowie. Polecam ale dla tych co lubią niszowe kino.

Dodaj nowy komentarz Lekcje harmonii

Twoja opinia o filmie: